Czy kurs tańca jest dla każdego? Kto skorzysta na nauce tańca? Podpowiadamy!

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że tańczyć każdy może! Niektórym czynność ta będzie wychodziła lepiej, innym gorzej, ale bez wątpienia każdy z tańca wyciągnie coś dobrego. Czy są osoby, którym szczególnie dedykowane są kursy tańca? Nie do końca. Każdy bez wyjątku może spróbować swoich sił w tej konkretnej aktywności. Nie mniej, warto wspomnieć o wyjątkowych zaletach uczęszczania do szkoły tańca, które dotyczą konkretnych grup.

Kurs tańca dla początkujących – czy warto?

Pierwszą z grup osób, które skorzystają na kursie, są początkujący. Paradoksalnie wiele osób zastanawia się, czy w momencie, gdy nic jeszcze nie umie, to czy warto w ogóle zapisać się na lekcje tańca. Te dylematy wynikają z obawy przed upokorzeniem się i wyśmianiem przez inne osoby. Jak łatwo się domyślić – jest to całkowicie bezpodstawne. Kurs tańca jest dla każdego, a już w szczególności dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. I to niezależnie od tego, jaki cel nam przyświeca.

Kurs tańca dla początkujących to nie tylko nauka kroków i ruchów pod imprezy. To także kształcenie się w zakresie konkretnego stylu. Na to, jak się okazuje, nigdy nie jest za późno. Zaczynając naukę salsy lub bachaty w wieku dorosłym, może nie nastawiajmy się na zostanie mistrzem świata, ale przecież nie o to chodzi. Początkujący zapisujący się na kurs zazwyczaj oczekują tego, że nauczą się poruszać w konkretnym stylu. Pozwoli im to poszerzyć własne horyzonty, nabyć nowe umiejętności i wykorzystywać je na co dzień nawet podczas imprez. Ponadto, jeśli nauczymy się tańczyć w konkretnym stylu, to będziemy mogli i tak brać udział w wielu wydarzeniach, w których amatorzy mogą ze sobą rywalizować.

Kurs tańca dla par – jak z nauki tańca skorzystają pary?

Jeśli wraz z partnerem podjęliście decyzję o zapisaniu się do szkoły tańca, to gratulacje! Przed wami wiele ciekawych oraz kształtujących chwil i doświadczeń. Wspólny taniec wykonywany przez osoby w związku pozwala poznać siebie nawzajem. Bardzo często poznajemy wtedy partnera od całkiem innej strony. Szczególnie gdy dany styl tańca wymaga od nas odgrywania konkretnej roli tak jak w kizombie, która nazywana jest angolskim tangiem.

Podczas nauki kizomby szybko zostaniemy zaznajomieni z rolą, jaką odgrywa w tańcu kobieta a jaką mężczyzna. W tym przypadku to on bowiem prowadzi, nadaje tempa i kieruje tańcem. Ona natomiast musi opanować trudną sztukę poddania się prowadzeniu. Jest to niesamowite doświadczenie dla każdej pary – szczególnie tej wieloletniej. Na kursie tańca dla par można bowiem nie tylko poznać różnego rodzaju techniki taneczne, ale i nauczyć się wiele o własnym związku.

A może kurs tańca dla singli

Nie zapominajmy – nauka tańca naprawdę jest dla każdego, również dla singli! Osoby bez pary mogą czerpać jeszcze więcej korzyści z uczęszczania na kurs. Taniec wyzwala wiele pozytywnych emocji, często na tyle intymnych, że wpływają one na zacieśnianie się relacji. W takich warunkach nie trudno o zakochanie się! Kurs tańca dla singli to świetny pomysł, jeśli jesteśmy otwarci na nowy związek. 

About the Author