Karboksyterapia- czy pomoże nam z problemem wypadania włosów?

Modna fryzura, wspaniałe gęste i lśniące włosy- to marzenie wielu osób, dzięki któremu można czuć się dobrze we własnej skórze. A jednak, różne czynniki mogą sprawiać, że włosy zaczną się przerzedzać, a ich nadmierne wypadanie może doprowadzić do łysienia.

Znacznie częściej problem ten dotyczy osób w wieku średnim oraz starszych, jeśli jednak problem ma podłoże genetyczne- może także wystąpić u osób młodych. Na problem łysienia znacznie częściej narzekają mężczyźni niż kobiety. Chcąc podjąć szybką i skuteczną terapię zaradczą można udać się do trychologa. Po konsultacji oraz poszerzonej diagnostyce specjalista ten może nam zaproponować taki zabieg jak karboksyterapia.

Radzenie sobie z wypadaniem włosów dzięki medycznemu dwutlenkowi węgla

Wspomniany zabieg jest jedną z najnowocześniejszych terapii w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Karboksyterapia jest zabiegiem wykonywanym przez odpowiedniego specjalistę- trychologa- dermatologa. Aby możliwe było podanie medycznego dwutlenku węgla do głębokich warstw skóry głowy, konieczne jest wykorzystanie specjalnego, certyfikowanego urządzenia. Za jego pomocą specjalista nakłuwa skórę, aby wprowadzić medyczny dwutlenek węgla. Karboksyterapię można z powodzeniem łączyć także z innymi zabiegami- np. z podawaniem osocza bogatopłytkowego. Dzięki takiej strategii działania można szybciej uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Dlaczego warto poddać się takiemu zabiegowi?

W praktyce, zabieg niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Na pewno warto wymienić:

– Stymulację komórek skóry głowy. W głębokich warstwach skóry pobudzone zostają procesy naturalnej regeneracji, poprawia się też ukrwienie. Skóra jest pobudzona do działania.

– Komórki są zmobilizowane do wytwarzania nowych mieszków włosowych, a cebulki już utworzone stają się wzmocnione i znaczenie lepiej odżywione.

– Zabieg poprawia kondycję całej skóry głowy poprzez działanie od wewnątrz.

Praktyczne aspekty zabiegu karboksyterapii

Zabieg ten daje najlepsze rezultaty w momencie, kiedy jest wykonywany w seriach. Warto zauważyć, że jest on naturalny, nieinwazyjny, a także nie jest zbyt bolesny. Nie ma też konieczności specjalnego przygotowywania się do karboksyterapii.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zanim jednak podejmiemy decyzję o wzięciu udziału w terapii, konieczna jest konsultacja z wykwalifikowanym trychologiem. Powinien zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad. Zabieg daje najlepsze rezultaty w przypadku takich problemów jak:

– Nadmierne wypadanie włosów spowodowane przez hormony, łysienie androgenowe.

– Słaba kondycja włosów i skóry głowy. Włosy matowe, zniszczone, odwodnione, cienkie i łamliwe.

– Profilaktyka przeciw wypadaniu włosów.

Oczywiście, o skuteczności zabiegu najlepiej przekonać się na własnej skórze. Karboksyterapię możemy znaleźć w ofercie renomowanych klinik- może to być Centrum Zdrowego Włosa. To specjalistyczny ośrodek zajmujący się rozmaitymi problemami związanymi z włosami.

About the Author