Najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w zamiatarkach drogowych

Asortyment różnego rodzaju zamiatarek jest naprawdę bardzo szeroki, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę duże, ciężkie zamiatarki drogowe, małe i zwrotne modele kompaktowe jak i zamiatarki przystosowane do ciągnięcia tuż za pojazdem. Tym samym istnieje możliwość odpowiedniego dopasowania sprzętu do funkcji, jaka ma pełnić w terenie.

Wiele nowoczesnych rozwiązań związanych jest z małymi zamiatarkami drogowymi, od których wiele się wymaga ze względu na fakt, że muszą one każdego dnia pracować przez wiele godzin w przestrzeni miejskiej. Udogodnienia dotyczą bardziej ekologicznego napędu, większego komfortu prowadzenia maszyny i wygody pracy samego operatora czy też jeszcze wydajniejszego wyposażenia, które przekłada się na szybsze i dokładniejsze sprzątanie.

Modele kompaktowe- w jaki sposób oczyszczają ulice?

Najbardziej kultowe modele to zamiatarki już wielokrotnie sprawdzone pod kątem efektywności sprzątania. To także modele, do których można z łatwością dokupić części Johnston– części niezbędne podczas serwisowania tych pojazdów. Zamiatarki drogowe można serwisować na takiej samej zasadzie, co wszystkie inne pojazdy, trzeba tylko znaleźć odpowiedni punkt, który zajmuje się właśnie takim sprzętem. Części Johnston, części do innych modeli zamiatarek, a także możliwość przeprowadzenia naprawy można wykonać w siedzibie firmy Terberg Matec.

Wśród ciekawych sposobów udoskonalenia zamiatarek ulicznych w szczególności warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • Zmniejszenie poziomu hałasu związanego z pracą maszyny. Jest to w szczególności ważne z punktu widzenia operatora takiej zamiatarki, który przebywa w tym hałasie każdego dnia przez wiele godzin.
  • Zwiększenie efektywności zamiatania przy jednokrotnym przejeździe maszyną. Na tę efektywność wpływa maksymalny rozstaw szczotek oraz ich umiejscowienie. Z jednej strony jest to ułożenie szczotek w różnych punktach maszyny- zarówno na froncie jak i z boku zamiatarki. Kolejnym doskonałym patentem jest możliwość niezależnego sterowania położeniem każdej ze szczotek z osobna dzięki ich umieszczeniu na wysięgnikach hydraulicznych. Jeszcze jednym istotnym usprawnieniem jest zwiększenie prędkości ruchu obrotowego szczotek.
  • Pojawienie się na rynku pierwszych zamiatarek drogowych wyposażonych w elektryczny napęd przyszłości. Jednocześnie, wyposażenie tych zamiatarek w wydajny akumulator pozwalający na wielogodzinna pracę w terenie i możliwość stosunkowo szybkiego doładowania maszyny z sieci w dowolnym miejscu.

About the Author